Commercial Commercial
Unknown Unknown
Unknown Bot Unknown Bot
Your IP: 3.236.118.225
Naszą witrynę przegląda teraz 15 gości 

qrcode

dodaj do nas do ulubionych

AMAZONKI W FOTOGRAFII ALICJI ROSZKOWSKIEJ I KRZYSZTOFA MIERZEJEWSKIEGO

Na niezwykłą wystawę zapraszają do Ratusza w Dniu Kobiet 8 marca, Panie z Klubu Kobiet Po Mastektomii - "Amazonka". Fotografie wykonane zostały przez suwalskich fotografów Alicję Roszkowską i Krzysztofa Mierzejewskiego (SGT), dokumentują nie tylko efekty walki z chorobą, ale pokazują piękno kobiecego ciała i niezłomność ducha.

  fot. Alicja Roszkowska/Krzysztof MierzejewskiWystawa jest przede wszystkim prezentem od kobiet dla kobiet, a mężczyznom może pomóc w zrozumieniu ich dramatów i zwycięstw.

- Bohaterkami fotografii są kobiety, które utraciły jedną lub dwie piersi, bądź poddane zostały operacji oszczędzającej, i pomimo okaleczenia zaakceptowały siebie, są nadal piękne, ciepłe, serdeczne, pełne energii - mówią panie z suwalskiego Klubu "Amazonka".

Amazonki chcą dodać otuchy kobietom, które borykają się z chorobą, strachem, cierpieniem. Przekonać je, że zamykanie sie w czterech ścianach i izolowanie od świata jest najgorszym z możliwych wyjść.

- My już doświadczyłyśmy uczucia strachu, niepokoju, przeszłyśmy jedną lub kilka operacji, chemioterapię, radioterapię i towarzyszące temu cierpienie. Choroba bardzo wiele zmieniła w nas, nauczyła żyć chwilą obecną, szukać dobra i radości w tym, co nas codziennie spotyka. Odkryła pokłady optymizmu - przekonują. Sekret szczęścia i spokoju leży w nas, a kluczem do nich jest harmonia miedzy umysłem a sercem.

Kobiety po przejściach potrafią o to szczęście zawalczyć i jeszcze pięknie opowiedzieć o tym innym.

 

 

(Tygodnik Suwalski)

 

 

LISTA KATEGORII W SZUFLADZIE

Home ARCHIWUM