Commercial Commercial
Unknown Unknown
Unknown Bot Unknown Bot
Your IP: 3.236.118.225
Naszą witrynę przegląda teraz 14 gości 

qrcode

dodaj do nas do ulubionych

HERMITAGE / PUSTELNIA Mateusza Torbusa

Mateusz Torbus

HERMITAGE / PUSTELNIA

Wernisaż:15 marca 2013 o godz. 17.00

Czynna do końca kwietnia 2013.

 

Galeria PAcamera

 

 

 

HERMITAGE / PUSTELNIA

Utopia. Miejsce, w którym wyczerpuje się moc racjonalności, gdzie podważa się reguły tradycyjnego myślenia, wpływa na obraz świata i walczy z rzeczywistością o uznanie prawa do istnienia.

Utopia. Słowo zarezerwowane dla wielkich wizjonerów. Ludzi, którzy namaszczeni przez siły wyższe, wychodzą z szeregu i przeciwstawiają się regułom gry kapitalistycznego społeczeństwa, gdzie praca równa się zysk.

Utopia. Wentyl bezpieczeństwa dla działań funkcjonalnych i wydajnych. Szereg małych rewolucji, które pozwalają realizować najbardziej szalone i nieprzewidywalne projekty.

Jak wyglądają współczesne utopie? Gdzie można je znaleźć? Jaki jest ich kształt i dynamika? Możliwości technologiczne pozwalają na wykonanie projektów, które do tej pory musialy pozostać na papierze, a utopijne myślenie stało się częścią przemysłu kreatywnego.

Jednocześnie każdy z nas może projektować swoje własne przestrzenie, które będą podważać to, co sformatowane i nie potrzebujemy do tego skomplikowanych narzędzi, ale jedynie otwartego umysłu. To dzięki niemu mamy szansę naznaczyć naszą obecnością miejsca, których nigdy nie będziemy mieć na własność.

Stworzymy nasze utopie od nowa, bez użycia papieru i ołówka, myszki czy programu graficznego. Narzędziem pracy stanie się obiektyw, który zostanie wycelowany w pożądane miejsce. To co zostanie poza kadrem, nie będzie nas interesować. Pozbawimy obrazy rozsądku, logiki, pragmatyzmu, a ich abstrakcyjny kształt będzie zwycięstwem nad zwykłością i przeciętnością. Stworzą one nowe, efemeryczne przestrzenie. Pustelnie.

 Aleksandra Jach 

Torbus_Mateusz_2013_zaproszenie1Torbus_Mateusz_2013_zaproszenie2

 

LISTA KATEGORII W SZUFLADZIE

Home ARCHIWUM