Commercial Commercial
Unknown Unknown
Unknown Bot Unknown Bot
Your IP: 3.238.147.211
Naszą witrynę przegląda teraz 25 gości 

qrcode

dodaj do nas do ulubionych

Plenery 2013

Wiosenny Plener SGT Biebrza 2013.

PLENERY - Plenery 2013

WIOSENNY PLENER FOTOGRAFICZNY SUWALSKIEJ GRUPY TWÓRCZEJ BIEBRZA 10-12 maja 2013

W tegorocznym, wiosennym plenerze Grupy wzięło udział 12 fotografików: Marek Stankiewicz, Marcin Wróbel, Janina Osewska, Darek Polański, Marek Wasilewski, Ryszard Panasiewicz, Andrzej Zujewicz, Maria Karna, Anna Amelia, Sikorska, Beata Staniewicz, Ewa Karczewska i Henryk Milewski.

Bazą pleneru było Dolistowo – doskonały punkt wypadowy do fotografowania Biebrzy w otulinie Biebrzańskiego Parku Narodowego. W wielu przewodnikach Dolistowo jest nazywane stolicą mokradeł. Organizatorem pleneru był Suwalski Ośrodek Kultury.

Efekt pleneru będzie można podziwiać na wystawie poplenerowej w Suwalskim Ośrodku Kultury po przerwie wakacyjnej.

zbiorowemalegrupakopiagrupakopia2

 

 

"Jeden dzień w Olicie"

PLENERY - Plenery 2013

DSC_7017Międzynarodowy plener fotograficzny pod nazwą "Jeden dzień w Olicie" odbył się w dniach 23-26 kwietnia 2013 w mieście Olita na Litwie. Plener zorganizował Foto klub Olity przy wsparciu Merostwa Olity. Uczestniczyło w nim oprócz gospodarzy troje fotograów z Białorusi, dwóch Łotyszy oraz troje fotografów z Polski. Suwalską Grupę Twórczą reprezentowało dwóch fotografików Szymon Jasionowski i Krzysztof Mierzejewski.

Plener był niezwykle udaną imprezą. Zdjęcia wykonywane były jednego dnia w godzinach 10-15. Po plenerze nastąpiło wspólne wybieranie zdjęć do wystawy poplenerowej. Gospodarze Olity udostępnili do tego celu salę do posiedzeń Rady Miasta, która wyposażona była w urządzenia multimedialne ułatwiające ocenę zdjęć w tak dużej grupie.

Uroczysty wernisaż odbył przy udziale Wicemer Olity Nijole Makštutiene oraz licznie przybyłych gości.

Był to kolejny projekt wykorzystujący środki unijne przeznaczone na integrację środowisk twórczych z pogranicza. Strona litewska jest niezwykle dynamiczna w pozyskiwaniu finansów na cele kulturalne. Podkreślić należy niezwykłą gościnność gospodarzy i profesjonalną logistykę pleneru. Każdy z uczestników powrócił do domu z upominkami oraz satysfakcją dobrze spędzonego czasu na Litwie.

Oficjalny profil pleneru na Facebook - zobacz więcej

 

DSC_6871
DSC_6882
DSC_6914
DSCF0625
DSC_7006
DSC_7019
DSC_7022
DSC_7023
DSC_7033
DSC_7035
Polska-Łotwa-Białoruś