Commercial Commercial
Unknown Unknown
Unknown Bot Unknown Bot
Your IP: 3.236.222.124
Naszą witrynę przegląda teraz 17 gości 

qrcode

dodaj do nas do ulubionych

Wystawa Fotograficzne Suwałki

WYSTAWY SGT - Wystawy SGT 2015

plener_fot_Suwalki_2015_afisz_M

Fotograficzne Suwałki to nazwa pleneru fotograficznego jaki odbył się w dniach 6 - 7 czerwca 2015 w Suwałkach. W plenerze i warsztatach wzięło udział kilkunastu fotografików z Suwałk – głównie z Suwalskiej Grupy Twórczej SGT, a także fotograficy z Olity.

W plenerze uczestniczyli goście z Litwy: Stasys Šmigelskas i Vilius Kuchalskis (byli oni zaproszeni w ramach współpracy kulturalnej miast partnerskich Suwałk i Olity) oraz polscy uczestnicy pleneru i warsztatów: Maria Karna (SGT), Beata Kochańska (Suwałki), Tadeusz Krzywicki (Gołdap), Henryk Milewski (SGT). Marek Stankiewicz (SGT), Anna Amelia Sikorska (SGT), Beata Staniewicz (SGT), Marek Wasilewski (SGT), Marcin Wróbel (SGT) i Andrzej Zujewicz (SGT).

W trakcie pleneru uczestnicy fotografowali architekturę i ludzi naszego miasta: zaułki, detale architektoniczne, miejsca bardziej lub mniej znane, o różnej porze – także w nocy. Fotograficzne Suwałki to również warsztaty z fotografii otworkowej, na których własnoręcznie wykonanymi aparatami, często o najprostszej konstrukcji (pudełka po kawie, czekoladkach, stary koreks fotograficzny, pojemniki po kosmetykach itp.) powstały unikatowe, bardzo nastrojowe i zarazem eksperymentalne zdjęcia. Tematem tych zdjęć był portret i autoportret. Fajna zabawa, powrót do źródeł fotografii – jej historii, wymiana doświadczeń i nawiązywanie przyjaźni, to założenia pleneru, które zostały osiągnięte.

Kuratorem pleneru i prowadzącym warsztaty był Andrzej Zujewicz.

Ekspozycja:

Galeria Patio SOK ul. Papieża Jana Pawła II 5

6 – 30 listopada 2015

wernisaż: 6 listopada 2015 o godz. 17.00

Vilius_Kuchalskis

Stasys_migelskastadeusz_krzywickimaria_karnamarek_wasilewskimarek_stankiewiczmarcin_wrbelhenryk_milewskibeata_staniewiczbeata_kochaskaanna_amelia_sikorskaandrzej_zujewicz

Autorzy fotografii od góry:

Vilius Kuchalskis - Olita, Litwa

Stasys Šmigelskas - Olita, Litwa

Tadeusz Krzywicki - Gołdap

Maria Karna - Suwałki

Marek Wasilewski - Suwałki

Marek Stankiewicz - Suwałki

Marcin Wróbel - Suwałki

Henryk Milewski - Suwałki

Beata Staniewicz - Suwałki

Beata Kochańska - Suwałki

Anna Amelia Sikorska - Suwałki

Andrzej Zujewicz - Żubrówka Stara

 

LISTA KATEGORII W SZUFLADZIE

Home WYSTAWY Wystawy SGT 2015 Wystawa Fotograficzne Suwałki