Commercial Commercial
Unknown Unknown
Unknown Bot Unknown Bot
Your IP: 3.236.118.225
Naszą witrynę przegląda teraz 28 gości 

qrcode

dodaj do nas do ulubionych

Wystawa Józefa Żukowskiego

WYSTAWY SGT - Wystawy w Suwałkach

Zapraszamy na wernisaż wystawy fotografii naszego kolegi Józefa Żukowskiego 19 marca 2018 o godz. 18.00 w galerii Na marmurach w Suwalskim Ośrodku Kultury przy ulicy T. Noniewicza 71.

Codzienne obcowanie Józefa Żukowskiego z krajobrazem Suwalszczyzny  ukształtowało jego estetykę. Utrwalał zmieniające się pory roku, pochylał się nad małym elementem krajobrazu, bez którego całość byłaby uboższa. Aparat fotograficzny stał się głównym narzędziem zapisu przemijania. To co  nieuchwytne,  zostało zamknięte w kadrze na zawsze. Do tej wrażliwości należałoby dodać jeszcze zainteresowania muzyczne. Józef Żukowski gra na kilku instrumentach, uczy młodzież gry na trąbce. Prowadzi Orkiestrę Dętą Ochotniczej Straży Pożarnej w Sejnach. W przeszłości grał w Orkiestrze Policyjnej w Białymstoku (1984–1985)  oraz w Nord Pole Band w Suwałkach.  Na wystawie w galerii „Na marmurach” można zobaczyć zapiski fotograficzne Suwalszczyzny z 2017 roku.

"Tak dziś uświadomiłem ten rok 1988, już 30 lat zajmuję się fotografią, a to wszystko jakby było wczoraj, pamiętam, jak robiliśmy z kolegą Stasiem Rojkiem zdjęcia przy czerwonym świetle, potem suszyliśmy, obcinaliśmy. A jak kupiłem Zenita i spojrzałem przez wizjer, to było takie piękne obserwowanie i już tak zostało".

Józef Żukowski

 

DSC_0033DSC_0157DSC_0001DSC_0191

 

LISTA KATEGORII W SZUFLADZIE

Home WYSTAWY Wystawy w Suwałkach Wystawa Józefa Żukowskiego