Commercial Commercial
Unknown Unknown
Unknown Bot Unknown Bot
Your IP: 3.236.118.225
Naszą witrynę przegląda teraz 27 gości 

qrcode

dodaj do nas do ulubionych

Marcin Wróbel "Miasto"

WYSTAWY SGT - Wystawy w Suwałkach

Wrobel_Marcin_2018_afisz_may

Zapraszamy na wernisaż wystawy fotografii Marcina Wróbla "Miasto" w dniu 7 grudnia o godz. 18.00 do galerii Patio. Wystawa będzie czynna w Suwalskim Ośrodku Kultury przy ulicy Papieża Jana Pawła II 5 do 13 stycznia 2019.

autoportret_I_fot._Maria_wrbel

Odkąd pamiętam interesowała mnie fotografia krajobrazowa i przyrody. Namiętnie fotografowałem pejzaże mojej ukochanej Suwalszczyzny, ale również uroki Egiptu, Mierzei Kurońskiej, Tunezji, Tajlandii, Sycylii i innych.

Zdecydowanie najlepiej czułem się w miejscach, gdzie mój wzrok mógł sięgać po sam horyzont, gdzie słyszałem ptaki, szum wody, gdzie mogłem doświadczyć samotności i pieścić oczy harmonią boskiego stworzenia.

 W ostatnich latach zacząłem eksplorować przestrzenie miejskie. Miałem szczęście być w tak pięknych miastach jak: Warszawa, Londyn, Amsterdam, Rzym, Barcelona, Paryż.

Początkowo nie czułem się tam dobrze. Przytłaczał mnie panujący tam hałas, chaos, olbrzymie bryły budynków. Męczył wszechogarniający pośpiech. Wielość twarzy, postaci powodowała trudności ze skupieniem wzroku i uwagi.

Z czasem, gdy mój wewnętrzny niepokój i lęk przed takimi przestrzeniami wyciszyły się, pojawiła się ciekawość i radość z przebywania w tych miejscach. Teraz mogłem już spokojnie obserwować, szukać prawidłowości, powtarzalności, harmonii linii i brył.

Mogłem dostrzec człowieka w tym otoczeniu, zauważyć w jakie wchodzi interakcje z przestrzenią architektoniczną, ale również z innymi osobami.

Mogłem przyjrzeć się jego samotności, nawet tej w tłumie, może najgorszej, współczuć.

Odkryłem, że często czuje się tam mały, przytłoczony wielkością i wagą toczących się wokół spraw. Jakby już dawno stracił indywidualną kontrolę i jedyną szansą na przetrwanie było poddać się, dać się porwać i robić to co inni.

To moje spotkanie z miastem......

Dziękuję mojej żonie i córce które były wiernymi towarzyszkami moich miejskich podróży i często inspirowały mnie do zrobienia zdjęć, tych najlepszych.....

Marcin Wróbel Suwałki, 2018

 

20180430_164822

20180501_175501

IMG_3545a

IMG_3797a

 

LISTA KATEGORII W SZUFLADZIE

Home WYSTAWY Wystawy w Suwałkach Marcin Wróbel "Miasto"