Commercial Commercial
Unknown Unknown
Unknown Bot Unknown Bot
Your IP: 3.236.118.225
Naszą witrynę przegląda teraz 17 gości 

qrcode

dodaj do nas do ulubionych

Wystawa Szymona Jasionowskiego i Pawła Pojawy

WYSTAWY SGT - Wystawy autorskie SGT

Voru_afisz_2019

Na zaproszenie strony estońskiej w dniach 26-29 lipca 2019 roku nasi koledzy Szymon Jasionowski i Paweł Pojawa uczestniczyli w Festiwalu Dzieci w Võru – mieście partnerskim Suwałk. Podczas ich pobytu powstało wiele zdjęć, z których 30 prezentowanych jest na wystawie w Suwalskim Ośrodku Kultury. Tematem wystawy jest Võru jako najbardziej przyjazne miasto dla dzieci i rodzin. Fotograficy mieli za zadanie pokazać radość rodzin i dzieci, uwidocznić emocje na zdjęciach. Ich celem było też pokazanie magii miasta Võru, tego co sprawia, że miasto Võru jest interesujące i magiczne. Szymon i Paweł znakomicie uchwycili atmosferę miasta, w którym przebywali, mieli świeże spojrzenie jako goście przez co pokazali to, co ich zdaniem jest ciekawe i inne niż w Suwałkach. Wspaniale reprezentowali nasze miasto i kraj, w tym również Suwalską Grupę Twórczą, w wydarzeniach której aktywnie uczestniczą już od wielu lat.

 Generalnie założeniem projektu było też analogiczne fotografowanie Suwałk przez estońskich fotografów. Diana Ruitlane-Rüütli i Jaanuus Tanilsoo uczestniczyli w dniach 1-7 lipca 2019 w Międzynarodowych Warsztatach Malarsko-Fotograficznych „Sztuka bez granic” w Suwałkach. Ich zadaniem było wykonanie reportażu z Suwałk, który miał być zaprezentowany w ich mieście. Taka wymiana artystów suwalskich z artystami z Võru była korzystna dla obu stron. Mogliśmy dzięki niej lepiej się poznać, przybliżyć mieszkańcom partnerskie miasto, wynieść kolejne doświadczenia.

Wernisaż wystawy w dniu 15 listopada 2019 o godz,. 18.00 we foyer (I piętro) SOK przy ul. Papieża Jana Pawła II 5. Wystawa czynna do 30 listopada 2019.

DSCF0455_szymon_jasionowskiFot. Szymon Jasionowski

DSCF0820_szymon_jasionowskiFot. Szymon Jasionowski

_POJ0008Fot. Paweł Pojawa

_POJ0126Fot. Paweł Pojawa

 

LISTA KATEGORII W SZUFLADZIE

Home WYSTAWY Wystawy autorskie SGT Wystawa Szymona Jasionowskiego i Pawła Pojawy