Commercial Commercial
Unknown Unknown
Unknown Bot Unknown Bot
Your IP: 3.236.222.124
Naszą witrynę przegląda teraz 13 gości 

qrcode

dodaj do nas do ulubionych

Miejskie wariacje

WYSTAWY SGT - Wystawy SGT 2010

fot. Jolanta Grabowska

W marcu 2010 roku 12 osób z Suwałk wyposażonych w aparaty i kamery wyruszyło - analogicznie do etnografów badających społeczności tradycyjne i kultury ludowe na wsi - do dużego miasta, Warszawy, aby odnaleźć w nim niezwykłe miejsca i ludzi, reprezentujących różne grupy społeczne - narodowe, światopoglądowe, obyczajowe, językowe.

Uczestnicy projektu spotkali się m.in. z: panem Ngo Van Tuong, który oprowadził po Warszawie wietnamskiej i był przewodnikiem w spotkaniach ze społecznością wietnamską; rabinem Burtem Schumanem oraz przedstawicielami Gminy Żydowskiej, którzy opowiedzieli o współczesnym żydowskim życiu w Warszawie; Jerzym Majewskim, który oprowadził po Warszawie rosyjskiej; przedstawicielami Elba Squat, którzy opowiedzieli o życiu warszawskich skłotowców.

Bywało, że uczestnicy wyprawy samodzielnie wybierali jakieś zagadnienie dotyczące wielokulturowości w mieście i podczas codziennych wędrówek uchwycili je za pomocą obiektywu kamery czy aparatu - były to np. moda, architektura, obyczajowość itp.

Po zakończeniu wyprawy uczestnicy wrócili do Suwałk z zebranym materiałem i doświadczeniem bezpośredniego styku z różnorodnością. Dzisiaj, za pomocą fotografii, opowiadają o swej przygodzie.

Na wystawie w galerii PAcamera można zobaczyć zdjęcia pięciu osób: Jolanty Grabowskiej, Szymona Jasionowskiego, Marcina Wróbla, Bogusława Wasilewskiego i Macieja Mackiewicza.


fot. Bogusław Wasilewski - w Gminie Żydowskiej fot. Maciej Mackiewicz

fot. Marcin Wróbel fot. Szymon Jasionowski

Projekt „Miejskie wariacje" zrealizowano przy wsparciu finansowym Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego w Białymstoku, Fundacji Miasto oraz Regionalnego Ośrodka Kultury i Sztuki w Suwałkach.

 

 

 

LISTA KATEGORII W SZUFLADZIE

Home WYSTAWY Wystawy 2010 Miejskie wariacje