Commercial Commercial
Unknown Unknown
Unknown Bot Unknown Bot
Your IP: 3.236.222.124
Naszą witrynę przegląda teraz 17 gości 

qrcode

dodaj do nas do ulubionych

Wystawy SGT 2011

Wernisaż wystawy "Soleczniki 2011"

WYSTAWY SGT - Wystawy SGT 2011

do_zaproszenia_2

Plener Fotograficzny Soleczniki 2011

Wernisaż: 9 grudnia 2011, piątek o godz. 17.00 w galerii PAcamera (ul. T. Noniewicza 71, Suwałki).

Jest to efekt pleneru fotograficznego, który odbył się w tym mieście w dniach 22-23 października. Uczestniczyło w nim sześcioro fotografików, a jego współorganizatorem było Centrum Kultury Samorządu Rejonu Solecznickiego. Podczas wernisażu odbędzie się również pokaz slajdów z pleneru.

Soleczniki – małe miasteczko niedaleko Wilna, liczące ok. 12 tysięcy mieszkańców, głównie Polaków (80 proc.), stały się celem wyprawy fotograficznej sześciorga autorów: Marii Karnej, Piotra Kopciała, Henryka Milewskiego, Jacka Radzaja, Anny Amelii Sikorskiej i Andrzeja Zujewicza. Jesienna aura, pełna mgieł, opadłych liści nastrajała do refleksji nad przeszłością, historią. Fotografując, przemierzając najbliższą okolicę, ciekawiło nas jak społeczność Polaków zamieszkująca tutejsze tereny współżyje z Litwinami, Białorusinami. W rozmowach z mieszkańcami ujęła nas ich otwartość, serdeczność i życzliwość. Polacy – obywatele Litwy – nie są napływowi, tam ich miejsce, gdzie mają groby swoich przodków. Reportaż zrobiony w Solecznikach pokazuje nam teraźniejszość, w której wciąż żywa jest przeszłość. Umiłowanie Ojczyzny widoczne jest tu na każdym kroku. Oby jak najdłużej. Wielu Polaków żyjących w Polsce może i powinno uczyć się od solczan patriotyzmu. Podczas wyjazdu zrozumieliśmy, że los naszych rodaków za granicą zależy w głównej mierze od państwa polskiego, ponieważ nie mogą oni liczyć na wsparcie władz litewskich.

Andrzej Zujewicz

P1440345 fot. Andrzej ZujewiczP1440341 fot. Henryk MilewskiP1440378 fot. Andrzej Zujewicz

 

Henryk Milewski fot. Henryk Milewski

 

Maria Karna fot. Maria Karna

 

Piotr Kopciał fot. Piotr Kopciał

 

Jacek Radzaj fot. Jacek Radzaj

 

Wernisaż wystawy "Naturalnie i subtelnie - cisza"

WYSTAWY SGT - Wystawy SGT 2011

SGT_Cisza_2011_zaproszenie_1

SGT_Cisza_2011_zaproszenie_2

 

Zapraszamy na wernisaż wystawy fotografii Suwalskiej Grupy Twórczej

"Naturalnie i subtelnie - Cisza"

w galerii PAcamera w dniu 1 lipca 2011 o godz. 17.00.

Wystawa potrwa do końca sierpnia 2011.

Wystawa Naturalnie i subtelnie – Cisza jest próbą pokazania ciszy jako zjawiska zupełnie naturalnego i subtelnego. To, za czym tęsknimy, naturalnie pragniemy, gdy czujemy się zmęczeni i wyczerpani hałaśliwym trybem życia.

Cisza jest wszędzie tam, gdzie zgiełk nie dociera lub przynajmniej nie dominuje; kojarzy się ze spokojem i harmonią, odprężeniem i wytchnieniem, z brakiem pośpiechu i bezruchem. Artyści SGT naturalnie względem swoich dotychczasowych zainteresowań twórczych podjęli temat ciszy, fotografując ją w ciszy i skupieniu.

Autorzy zdjęć: Jolanta Grabowska, Szymon Jasionowski, Maria Karna, Beata Karwel, Krzysztof Mierzejewski, Henryk Milewski, Paweł Pojawa, Amelia Sikorska, Bogusław Wasilewski, Marek Wasilewski i Andrzej Zujewicz.

Jako motto wystawy niech posłuży cytat jednego z haiku, japońskiego poety

Matsuo Bashō:

Jaka cisza –

Terkotanie konika polnego

Świdruje skałę

fot. Szymon Jasionowski

fot. Szymon Jasionowski

 

Wernisaż wystawy "Mistyka bunkrów" w Wilkasach

WYSTAWY SGT - Wystawy SGT 2011

W Gminnym Ośrodku Kultury w Wilkasach w dniu 19.03.2011 o godzinie 15.00, odbył się wernisaż wystawy poplenerowej "Mistyka Bunkrów". Na wystawie zaprezentowane zostały zdjęcia wykonane podczas pleneru Suwalskiej Grupy Twórczej, który odbył się jesienią 2010 roku. Dziękujemy kolegom z Wilkas za możliwość zorganizowania tu naszej wystawy.

Untitled1

 

LISTA KATEGORII W SZUFLADZIE