Commercial Commercial
Unknown Unknown
Unknown Bot Unknown Bot
Your IP: 3.236.118.225
Naszą witrynę przegląda teraz 22 gości 

qrcode

dodaj do nas do ulubionych

Wernisaż wystawy poplenerowej Białowieża 2012

WYSTAWY SGT - Wystawy SGT 2012

Jesienny Plener Fotograficzny Suwalskiej Grupy Twórczej SGT Białowieża 2012

andrzej_zujewiczWernisaż wystawy poplenerowej: 7 grudnia 2012 o godz. 17.00 w galerii Chłodna 20 w Suwalskim Ośrodku Kultury przy ulicy Noniewicza 71 w Suwałkach. Wystawa czynna do 7 stycznia 2013 roku.

Białowieża i obszar puszczy objęty ochroną przez Białowieski Park Narodowy stały się celem wyprawy dziesięciorga fotografów – uczestników Jesiennego Pleneru Fotograficznego SGT Białowieża 2012. Wzięli w nim udział: Beata Karwel, Beata Staniewicz, Marek Wasilewski, Marcin Wróbel, Ryszard Panasiewicz i Andrzej Zujewicz – działający w ramach Suwalskiej Grupy Twórczej oraz goście: Marek Giersa i Dariusz Polański z Suwałk, a także Morten Gjerde i Jørn Stensvold z zaprzyjaźnionego z Suwałkami miasta Notodden w Norwegii.

Na wystawie poplenerowej możemy zobaczyć zdjęcia zrobione podczas pobytu w Białowieży. Są to zarówno miejsca zazwyczaj obowiązkowo odwiedzane przez turystów takie jak park pałacowy wokół Muzeum Przyrodniczo-Leśnego BPN, rezerwaty, ścieżki, trakty oznakowane, pełne ograniczeń i naszpikowane zakazami, jak też pomniki przyrody – stare drzewa, niektóre powalone i naturalnie wchłaniane, „trawione" przez duży organizm, jakim jest las.

Niegdyś piękna, niezmierzona, pełna dzikich zwierząt i niedostępna, dzisiaj będąca namiastką prawdziwej puszczy, ściśle chroniona, obwarowana przepisami, udostępniana turystom na określonych zasadach. Na wystawie są też zdjęcia ludzi mieszkających w okolicy tego „skansenu przyrody", czasem narzekających na utrudnienia w ich życiu, jakie powoduje Park.

 

Konkluzja poplenerowa:

Za sprawą rabunkowej polityki poprzednich pokoleń, niestety, musimy teraz kupować bilety wstępu do parku leśnego, tak jak do wesołego miasteczka czy ogrodu zoologicznego.

Andrzej Zujewicz

kurator pleneru

beata_karwel dariusz_polanski
jorn_stensvold marcin_wrobel
marek_wasilewski morten_gjerde