Commercial Commercial
Unknown Unknown
Unknown Bot Unknown Bot
Your IP: 3.236.222.124
Naszą witrynę przegląda teraz 17 gości 

qrcode

dodaj do nas do ulubionych

Salon Fotografii SGT "Symetrie - Asymetrie"

WYSTAWY SGT - Wystawy SGT 2014

baner

Salon Fotografii SGT

 SymetrieAsymetrie

 

Galeria Sztuki Współczesnej Chłodna 20

Suwalski Ośrodek Kultury

ul. T. Noniewicza 71

 

Wernisaż: 5 grudnia 2014 o godz. 17.00

Wystawa czynna do 18 stycznia 2015

 

Kurator wystawy: Andrzej Zujewicz

 

Symetria i asymetria kojarzyć nam się może z matematyką, geometrią, w sztuce z abstrakcyjnymi kompozycjami, może się kojarzyć z przeciwnościami, a to z kolei może prowadzić nas do filozoficznych rozważań na temat równowagi istniejącej w świecie materialnym, tudzież w kosmosie. Cóż można poradzić kiedy codziennie, chociaż pewnie nie jesteśmy tego w pełni świadomi, spotykamy się z harmonią symetrii lub dla kontrastu jej przeciwieństwem. Symetryczne formy są w architekturze, naturze, przyrodzie, w samym człowieku – jego ciele, ale przecież ile jest form asymetrycznych, bo przecież nic nie jest identyczne. Można wręcz przypuszczać, że idealnej symetrii nie ma, że to tylko rozważania czysto teoretyczne – naukowe, czyli abstrakcyjne.

Wystawa Symetrie – Asymetrie w pewnej mierze pokazuje wagę zagadnienia. Jest podróżą w świat abstrakcyjnych linii, odbić, ciężaru form lub lekkości pustki, inspiracji niesamowitą złożonością przyrody, która warunkuje istnienie człowieka i wpływa na jego kondycję. Autorów wystawy – członków Suwalskiej Grupy Twórczej SGT od lat inspiruje przyroda, odnajdują w niej wytchnienie, działa ona niczym balsam na nadszarpnięte nerwy, jest nieprzebranym źródłem pomysłów do artystycznych realizacji. To zamiłowanie do pokazywania naturalnego piękna przyrody i pejzażu jest widoczne na każdej wystawie Grupy. Tak też jest w przypadku aktualnej prezentacji. Nie brakuje im przy tym wyobraźni, bo jak powiedział Albert Einstein: „Wyobraźnia jest ważniejsza od wiedzy, ponieważ wiedza jest ograniczona”.

W wystawie uczestniczy nestor suwalskiej fotografii Tadeusz Smagacz – obchodzący w tym roku jubileusz 90 lecia urodzin, a także pozostali fotograficy SGT: Jolanta Grabowska, Maria Karna, Beata Karwel, Anna Amelia Sikorska, Beata Staniewicz, Szymon Jasionowski, Henryk Milewski, Krzysztof Mierzejewski, Ryszard Panasiewicz, Bogusław Wasilewski, Marek Wasilewski, Marcin Wróbel i Andrzej Zujewicz.

Andrzej Zujewicz

 

Tadeusz_Smagacz

Fot. Tadeusz Smagacz

Maria_Karna

Fot. Maria Karna

Jolanta_Grabowska

Fot. Jolanta Grabowska

Beata_Staniewicz

Fot. Beata Staniewicz

Beata_Karwel

Fot. Beata Karwel

Anna_Amelia_Sikorska

Fot. Anna Amelia Sikorska

Bogusaw_Wasilewski

Fot. Bogusław Wasilewski

Henryk_Milewski

Fot. Henryk Milewski

Krzysztof_Mierzejewski

Fot. Krzysztof Mierzejewski

Marcin_Wrbel

Fot. Marcin Wróbel

Marek_Wasilewski

Fot. Marek Wasilewski

Szymon_Jasionowski

Fot. Szymon Jasionowski

Ryszard_Panasiewicz

Fot. Ryszard Panasiewicz

Andrzej_Zujewicz

Fot. Andrzej Zujewicz